Svět zvířat – projekt

1. 10. a 4. 10. proběhl celoškolní projekt Svět zvířat. Žáci byli rozděleni do věkově smíšených týmů. Jejich úkolem bylo zjistit informace o vylosovaném světadíle, zjistit, která zvířata tam žijí, v encyklopediích vypátrat zajímavé informace o daných zvířátkách, zjistit, která zvířata jsou ohrožená, která už vyhynula. Svá zjištění zakreslovali na flipchart. Dalším úkolem zarecitovat básničku o zvířeti (bylo možné vymyslet svou básničku), připravit pohoštění pro ostatní týmy, které reprezentuje daný světadíl. Tým Antarktidy připravil kanopky s rybičkovou pomazánkou, tým Austrálie (+Asie) připravil čokoládové řezy lamington, tým Evropy (+ Afriky) upekl štrůdl, tým Ameriky se prezentoval dýňovým koláčem a vařenou kukuřicí.

Projekt proběhl dle rámce stanoveného v ŠVP Škola naplno. Byla realizována průřezová témata Osobnostní a sociální výchova, Výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech, Environmentální výchova, Multikulturní výchova.