Dne 19. 5. 2022 proběhlo vzdělávání celé sborovny v oblasti environmentální výchovy pod taktovkou osvědčených školitelů ze SEVERu Horní Maršov – JUDr. Hanou Kulichovou a Jáchymem Škodou. Praktickou část jsme realizovali v přírodě u chaty Amálky. Navnadili  jsme se aktivitami smyslového vnímání, poté se z nás stali výzkumníci – prováděli jsme biomonitoring života v Kralickém potoce, hledali jsme lišejníky a na základě jejich identifikace určovali kvalitu životního prostředí v dané oblasti.  Poté proběhla teoretická část ve škole. Zabývali jsme se otázkami, proč učit venku, jaké jsou přínosy výuky venku pro žáky, seznámili jsme se s odbornou literaturou.

Jaké byly reakce pedagogů na proběhlé vzdělávání?

Líbilo se mi, jak jste nás dnem provedli a navedli na nová poznání. Důležité pro mě je, že jsem si v přírodě vyzkoušela zapomenuté dovednosti.

Co jsem si střihla nového? Chůzi se zrcátkem v lese – hlavu jsem měla v nebi.

Seminář splnil má očekávání, líbilo se mi v přírodě, aktivity měly šmrnc.

Radost mám z nových aktivit, které jsme si vyzkoušeli.

Chci si uložit celý den, všechny aktivity šly pěkně za sebou.

Vše bylo moc zajímavé, málo času, chtělo by to jít více do hloubky – např. monitoring potoka.

Aktivita proběhla za finanční podpory z rozpočtu Pardubického kraje ve spolupráci s K.O.T.V.A., z. s. Děkujeme.