Speciální ZŠ Králíky připravila pro své žáky, ale i pro širokou veřejnost (maminky s dětmi, děti z mateřských škol a 1. – 3. ročníku základní školy) dobrodružnou cestu za lesními skřítky, při které děti plní vědomostní úkoly s lesní tematikou a na konci je čeká překvapení.  Dříve, než se vydáte na cestu, vezměte si malou drobnost/hračku, kterou dítě může postrádat. Vydejte se k myslivecké chatě, odtud směřujte své kroky k Mariánskému prameni.  Cestou musíte vyhledat deset lesních skřítků a splnit zadaný úkol. U Mariánského pramene najděte domeček, kde si děti mohou za splněné úkoly vyměnit svou přinesenou drobnost za jinou, kterou najdou v domečku.

Milí návštěvníci, budeme moc rádi, když se zapojíte do dobrodružného pátrání po skřítcích a plnění skřítkových úkolů. Stačí jen chuť na pěknou podzimní procházku lesem, do kapsy dát dětem nějakou malou drobnost a vyrazit. Doufáme, že nedojde ke zničení a odcizení a že vám cesta příjemně vyplní váš společný čas strávený s dětmi.

Děkujeme Věře a Filipovi Krskovým za celkovou realizaci dobrodružné stezky včetně zhotovení skřítků.