Ve dnech 17. – 18. června se uskutečnil dvoudenní sportovně turistický pobyt v Pastvinách, který byl finančně podpořený Pardubickým krajem. První den byl pro žáky naplánovaný turistický výlet na známé místo Zemskou bránu. Byla to velmi příjemná vycházka po naučné stezce, na které se žáci dozvěděli informace o místní fauně a flóře a také si mohli splnit různé zábavné úkoly. Horký den jsme si zpříjemnili osvěžením v řece Divoké Orlici, a ještě v podvečer zbyl čas na chvilku jógy. Následující den si šli mladší žáci prohlédnout místní přírodní památku Vejdovu lípu a starší žáci navštívili hráz Pastvinské přehrady, kde se dozvěděli něco málo o této stavbě.  Zázemí nám poskytla chata Bublačka, kde jsme byli ubytováni a kde nám moc dobře vařili!