Ve dnech 16. 9. – 17. 9. jsme se vypravili do Střediska ekologické výchovy Paleta v Oucmanicích. Čekal na nás nabitý program. Mladší žáci se učili dojit, z mléka si vyrobili máslo a jogurt, poté si pohráli se zvířátky – oslem Ámosem, s kozami, králíčky, morčaty. Seznámili se s tím, jak včeličky vyrábějí med, z vlny si  zhotovili obrázky, náramky metodou filcování. Další den bádali v lese, poznávali ptáčky a nakonec se snažili najít cestu z bludiště. Starší žáci bádali v lese, pomocí pobytových znamení určovali živočichy. Také si pohráli s místními zvířátky, hlavně s oslem Ámosem a králíčky. Pomocí drátkování si opletli kamínek, na kterém vyrostl stromeček z drátků a korálků. Další den navrhovali zahradu, která by byla přívětivá živočichům, kteří si hravě poradí se zahradními škůdci. Nakonec si vyrobili dvě budky pro ptáčky a jeden čmelákovník – vše umístí na školním pozemku. Domů odjížděli spokojeni, plni nových zážitků.

Ekovýchovný pobyt proběhl v rámci projektu Ekologický týden, který byl podpořen finančním příspěvkem ve výši 20000,- Kč z rozpočtu Pardubického kraje.