Den otevřených dveří na Králickém Sněžníku

Po dvou letech pro nás CHKO Jeseníky opět otevřel pomyslné dveře na Králický Sněžník a připravil pro nás bohatý program.

Starší žáci sebrali odvahu, sílu a vystoupali na vrchol Králického Sněžníku. Pro ostatní byl připraven bohatý program od organizátorů akce. Žáci si mohli poslechnout zajímavé povídání pana myslivce, jeho napodobování hlasů zvířat, ale ze všeho nejlepší byla asi možnost se seznámit s jeho dvěma psy. Na dalším stanovišti poznávali ptáky pomocí barevných karet, nechyběly sovy ze Sovího království v Králíkách, na které se naši žáci vždycky velmi těší. Pan včelař pak na dalším stanovišti povídal o svém koníčku, nechyběla ani ukázka včel i s královnou. Páni záchranáři z Horské služby na Dolní Moravě zase žákům předvedli, jak pomáhají návštěvníkům hor. Odvážlivci si mohli nechat zafixovat dolní končetinu, mohli si vyzkoušet nosítko na zraněné a dozvědět se spoustu zajímavostí z jejich práce. Na dalším stanovišti již čekali lesníci, kteří žákům ukázali obávaného škůdce lesů – kůrovce, dále si pro žáky připravili poznávání stromů pomocí listů. Velmi zajímavé bylo rýžování zlata, které nahradil český granát. Na závěr si ještě každý žák zasadil v lese strom.

Děkujeme organizátorům za krásný den nabitý zážitky, zvláště pak paní Ing. Radislavě Nožířové.