4. ročníku Memoriálu četaře Arnošta Hrada se účastnila dvě družstva – mladších a starších žáků školy. Branný závod začínal na tvrzi Hůrka. Proběhli jsme podzemím bunkru, vystoupali po 268 schodech a směřovali jsme ke srubu U Cihelny. Cestou jsme plnili úkoly – štafetový běh, plazení, hod granátem, přenos raněného, podlézání nákladního auta. U Cihelny jsme plnili topografické úkoly, vědomostní úkoly týkající se historie 2. světové války, učili se poskytnout 1. pomoc, stříleli ze vzduchovky, s nasazenou plynovou maskou vyměňovali kolo u auta či přenášeli pneumatiku. Poté na nás čekalo občerstvení a slavnostní vyhlášení vítězů. V kategorii Speciálních škol družstvo mladších žáků získalo 2. místo, družstvo starších žáků obsadilo 1. místo.

Děkujeme pořadatelům za jedinečný zážitek.