První projektový den ve školní družině proběhl dne 4. 4. 2019. Cílem byl rozvoj samostatnosti, zodpovědnosti, tvořivosti, rozhodnosti a schopnosti týmové spolupráce, budování odpovědného vztahu k životnímu prostředí.

Hned po obědě jsme se sešli ve školní dílně, kde za námi přijela paní učitelka Pavlína Hanáková. Každý z nás dostal ušitou tašku, kterou si podle své fantazie vymaloval. Povídali jsme si o tom, proč je lepší používat látkové tašky než igelitové. Vyzkoušeli jsme si různé techniky malování – otisky, tupování, razítka, foukací fixy. Všichni si chtěli vyzkoušet většinu technik, a tak vznikly krásné pestrobarevné tašky pro maminku. Potom jsme se přemístili do školní družiny, kde jsme společně hráli ekologické hry.

Žáci si během projektového dne osvojili, jak se vhodně seznamovat s druhými lidmi, jak správně pozdravit, rozvíjet své vyjadřovací schopnosti, ale také schopnost naslouchání druhým. Během celého odpoledne byl kladen důraz na kladný vztah mezi spolužáky založeného na vzájemném respektu a radosti ze spolupráce, rozvoji kreativity, jemné motoriky, estetického cítění. Formou připravených her s ekologickou tematikou, prostřednictvím modelových situací si žáci vyzkoušeli třídění odpadu, chování k přírodě. Prostřednictvím dotazníků spokojenosti žáci toto odpoledne hodnotili velice kladně.