Poslední předvánoční den je v naší škole určen vánoční besídce. Na tu letošní byli pozváni naši rodiče, potěšilo nás, že se na nás přišli podívat i prarodiče.

Dvouhodinový program jsme zahájili slavnostním příchodem se svíčkami a zpěvem koled. Poté následovaly programy jednotlivých tříd. Ti nejmladší přednesli vánoční a zimní básničky, doprovázené pohybem, školní družina nacvičila scénku z Grónské země. Třída paní učitelky Šponarové nám předvedla tanečky, děti se vžily do role profesionálních tanečníků a pěkně nás rozesmály. Logopedická třída paní učitelky Adamové nám zahrála scénku o rybářích a rybce. Žáci 2. stupně si v hodinách tělesné výchovy nacvičili country tanec na vánoční koledy. Vyvrcholením byl program nejstarších žáků – připravili si soutěžní kvíz pro žáky, rodiče i učitele, který prověřil, jak jsou znalí vánoční tématiky. Kvíz provázely scénky, vtipy, úryvky  z pohádek, filmů. Všichni účastníci kvízu na závěr dostali certifikát – vítězové získali titul Vánočního odborníka, který měl zakázáno sledování televizních pořadů v průběhu Vánoc. Ostatní získali titul Vánočního laika, který v průběhu Vánoc nesměl vykonávat žádnou jinou činnost, než sledovat televizi, vyhledávat  na PC tématiku Vánoc, aby se příště mohl honosit titulem „VÁNOČNÍ ODBORNÍK“.