SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ PROJEKTU

„SVIŤ SLUNÍČKO, SVIŤ“

V pátek 2. 11. 2007 byl slavnostně otevřen projekt Školy pro udržitelný život „Bezpečná oáza, aneb sviť sluníčko, sviť“.

Slavnostního otevření se účastnili zástupci Palety Pardubice, krajského úřadu, starostka Králík, starosta a místostarosta Červené Vody, zástupci Městské knihovny Králíky, Městského muzea Králíky, kulturního domu Střelnice, člen Rady školy. Po budově školy je provedli žáci 8. a 9. ročníku, poté byli seznámeni s fungováním fotovoltaického systému, s prezentací „Zdravé školy“. Samotnému spuštění projektu -   přestřižení pásky předcházela slova hostů, upravená písnička od Z. Svěráka a J. Uhlíře – Elektrický proud, kterou zazpívali žáci 8. a 9. ročníku. Poté se v krátkém kulturním programu (tanec, hra na flétnu) představili ostatní žáci školy.

Na realizaci projektu pracovali žáci pod vedením svých učitelů od února r. 2007. Pomocí sluneční energie byla osvětlena učebna, prostor před školou, byla instalována informační tabule před budovou školy, která bude sloužit veřejnosti jako názorný princip výroby elektrické energie ze slunce.

IMG_0285   IMG_0297 IMG_0299   IMG_0300 IMG_0306    IMG_0276 IMG_0280     IMG_0281 IMG_0282