Ahoj kamarádi,

prázdniny utekly jako voda a jsme zase ve škole. Někteří jste se do školy těšili (hlavně na kamarády), někteří ne (dle průzkumů jsou ovšem v oslabení), ale určitě jste se všichni těšili na II. ročník našeho Školního bravíčka. Jak bude vypadat letošní ročník?

Minulý rok jsme zkoušeli, ověřovali, zajímali se o to, co by vás nejvíc zaujalo, a rozhodli se, že obsah necháme stejný. Takže budete nacházet pravidelné rubriky - Co nás čeká?, Rozhovor s …, Naši oslavenci, Aktuality a informace, Výsledky anketních otázek, Stránky tříd a vždy nějaké téma, na jehož zpracování se budete podílet vy všichni hlavně v hodinách slohu, informatiky.

A co nás čeká v 1. čísle? Mimo jiné rozhovor s paní učitelkou Juránkovou (vybrali jste si ji v anketě, následovat budou rozhovory s paní Krskovou, Mazánkovou, Lenhartovou, panem Štěpánkem), hlavním tématem jsou zvířata (4. 10. slaví svůj svátek).

Budeme rádi, když nám napíšete své náměty, nápady, připomínky do naší schránky zspredakce@seznam.cz . Těší se redakční rada (D. Kančiová, M. Loufek, J. Malá, K. Loufková, M. Doubínková, R. Dirová).

Základní škola praktická Králíky

ŘÍJEN 2007

Rozhovor s paní učitelkou

Janou Juránkovou - strana 2

Stránky tříd - strana 4 -11

Téma - Máme rádi zvířata - strana 12

V  čísle najdete!

4. 10. DEN ZVÍŘAT

My jsme tento svátek oslavili až v pátek 5. 10. Sešli jsme se v naší tělocvičně - výstavní místnosti, kde byly vyvěšeny   naše zvířátkové výkresy a projekty Moje oblíbené zvíře.

A jak slavnost probíhala? Každá třída se prezentovala zvířecí písničkou, každý žák představil svůj výkres a vysvětlil, proč si vybral právě to zvíře, které namaloval, a na závěr se přečetly úspěšné práce, které jsme si sami vybrali. Poté přijela paní Malátková se svými chrty, ukázala nám, jak jdou na výstavu, co všechno musí umět, jak je cvičí. Byla to velká legrace. A zlatý hřeb? Přece ježek Míša Dupálek, o kterého se budeme starat.

VELKÝ ÚSPĚCH NAŠÍ ŠKOLY!

Naše škola uspěla v grantovém řízení Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a získala finanční příspěvek ve výši 100 000,- Kč na ekologickou výchovu žáků. Konkurence byla veliká, téměř 800 škol z celé republiky, z nichž bylo podpořeno zhruba sedmdesát škol.

A nač bude příspěvek použit? Budou zakoupeny výukové pomůcky, ale tím „hlavním“ bude týdenní výjezd celé školy na Rýchorskou boudu v Krkonoších, kde žáci absolvují výukové programy zaměřené na ekologickou výchovu.

A kdy jedeme? 12.—16. listopadu. Už se nemůžeme dočkat!