ŠKOLNÍ BRAVÍČKO    stránka  8

5. třída, 6. třída

A zajímá vás, jaké to je, když se sejdou a začnou čarovat?

30. dubna se slaví čarodějnice. Zajímá vás, jak čarodějnice vypadá?

V našich očích asi takto:

Kristína Loufková

Čarodějnice má staré koště. Na sobě má staré, roztrhané šaty, mikinu a zničené boty. Na hlavě nosí děravý klobouk, pod kterým schovává rozcuchané vlasy a v nich vši. Na tváři má červenou bouli a na nose pěkně velkou bradavici. Bydlí v rozbitém baráku a tam spí v rozbité posteli.

Radek Macek

Čarodějnice je moc ošklivá. Ráda nosí velkou, roztrhanou a špinavou sukni. Má jen tři zuby, velikánský nos, na něm velkou bouli a na ní pět chlupů. Má rezaté vlasy, ale je místy hodně plešatá, proto jí říkám rez a vodní kámen.

Jana Malá

Bydlí ve starém mlýně. Čarodějnice je velká a docela hezká. Má dlouhé hnědé vlasy, na nose má velkou chlupatou bradavici. Ráda nosí hnědou košili a fialové kalhoty. Na nohou má obuté velké špičaté boty. V ruce vždycky drží koště.

Slet čarodějnic

Antonín Doubínek

Byl jednou jeden hrad a tam byla čarodějnice. 30. dubna měly slet v lese u nejvyššího stromu. Sletělo se 10 čarodějek a měly poradu, co budou dělat. Jedna řekla, že budou strašit děti a všechny souhlasily. Když letěly, tak uslyšely nějaký hlas a hned se letěly podívat. Našly v trávě u stromu miminko. Desátá čarodějnice letěla s miminkem do svého hradu a těch 9 čarodějek letělo do města strašit. U školy v Králíkách děti pálily čarodějnici a šly ke králickému rybníku, kde vypustily čarodějnici, která plula na druhou stranu. Pak přiletělo 9 čarodějek. Nejdřív přeletěly nad Klášterem, kde čarovaly Pims a pak si pochutnaly a letěly dolů do Králík. Desátá čarodějnice čarovala: čáry, máry, pod kočáry, abraka, dabraka, ať je z miminka čarodějnice. Těch 9 čarodějnic letělo na koštěti za 10. čarodějnicí, aby se podívaly na miminko. Ale nemohly ho najít. 10. čarodějnice šla pro něj a všem představila novou 11. čarodějnici, kterou společně pojmenovaly Terka. Všechny pak společně vychovávaly malou Terku, dokud nebyla dospělá.

Slet čarodějek

René Diro

Čarodějnice přiletěly k hradu. Hradní paní je vzala a rozdělila je do skupin. Posadily se na místo a paní pozměnila výzdobu a jedly a jedly až dojedly. Pak se vydaly na pokoje vybalit si kufry. Hermiona šla na pokoj a tam našla další čarodějku, s kterou se skamarádila. Potom si šly zapálit oheň a tancovaly kolem něho. Přišel tam profesor a ptal se, koho se zeptaly. Čarodějky řekly, že si ho chtěly udělat až večer. Profesor řekl: „čáry, máry, pod kočáry ať je tu sraz čarodějek,“ a tak tancovaly okolo ohně. Pak bylo ráno a čarodějky byly pryč. Potom šly na snídani, najedly se a napily se a pak šly na pokoje zabalit si své věci do kufrů. Potom spěchaly na loď, která je vezla domů.

Jak čarodějnice čarovaly

Luboš Augusta

Toník se narodil na čarodějnice (30. dubna) a byl z něho čaroděj. Přiletěl k chlapci a ten se jmenoval René. Začal čarovat: čáry máry pod kočáry ať je z něj ropucha zelená. Pak čaroval dál: Abraka čabraka, ať je z Radka had hnědý, a snědli ho. Lítali na koštěti a hráli se žábou fanfrpál.