Milí čtenáři, kamarádi     připravili jsme pro vás únorové číslo našeho

Bravíčka. Hlavními

tématy jsou karneval,

Valentýn, jarní prázdniny. Vymysleli jsme

valentýnské překvapení v podobě valentýnské pošty – viz bližší

informace níže. Věříme, že se vám akce bude líbit a že v příštím roce ji

zopakujeme. Také nabízíme nápady na to, jak se nenudit o jarních prázdninách. Na stránkách

rovněž najdete překvapení – novinku – hledejte! Již teď vzniká březnové číslo, ve kterém

překvapíme učitele. Jak? Čekejte na pokyny

redakce – zástupců z vaší třídy .

Příjemné počtení.

Vaše redakce:

R. Dirová,

M. Doubínková,

K. Loufková,

J. Malá,

M. Loufek,

T. Halbrštát,

D. Kančiová,

I. Nesvadbová,

L. Šponarová,

P. Čuma

Prosíme o náměty,

připomínky na

zspredake@seznam.cz

Základní škola praktická Králíky                     WWW.ZSPKRALIKY.CZ

ÚNOR 2008

srdce

Dobrý den, milí učitelé,

předem mého dopisu vás všechny společně pozdravuji. Bylo to krásné ve škole a krásných 9 let. Ráda bych se k vám vrátila, protože vaše škola je 100% nejlepší. Až budete mít nějaké vystoupení na Střelnici nebo vánoční výstavu, tak se půjdu podívat na vaše určitě krásné výtvory, které jste vytvořili. Určitě vám to zabírá mnoho práce, ale jsou vždy krásné.

Jsem moc šťastná, že jsem se tam byla podívat v říjnu. I když jsem trošku byla zklamaná, že jsem tam neviděla paní učitelku Nesvadbovou, ráda bych ji viděla, až tam přijdu příště.

No, mně to jde ve škole skoro fajn. Na praxi to jde také fajn. Teď jsem nemocná se zánětem, ale v pondělí zase jdu do školy. Viděla jsem vás, jak jste vyfocení v Králicku, jak jste byli na Rýchorách. Co bych za to dala, abych tam byla také!

Pozdravuji všechny učitele – paní učitelku Nesvadbovou, pana ředitele Nesvadbu, paní učitelku Juránkovou, Šponarovou, Lenhartovou, Krskovou, Mazánkovou, pana učitele Švandu, Čumu, Štěpánka.

Tak se všichni učitelé mějte hezky a ať máte krásné Vánoce. Nashledanou. Vaše bývalá deváťačka

Andrea Oláhová

POZORNÍ ČTENÁŘI NAŠÍ ŠKOLY, HLEDEJTE

ODPOVĚDI NA OTÁZKY! PRO TŘI Z VÁS – SLADKÁ ODMĚNA!

Najděte odpovědi na tyto otázky:

1. Kdy se bude konat pirátský karneval?

2. Jak dlouho trvá půst? Kdy začíná, kdy končí?

3. Jaká byla nejznámější maska masopustního reje?

4. Zač popravil císař Claudius II. kněze Valentýna?

5. Napiš citát, jehož autorem je L. da Vinci.

Napište je na papír a podepsané vhoďte do schránky redakce (u odpočinkového místa v hlavní budově) do 22. 2. 2008. Tři z vás budou vylosováni, odměněni dobrotou na mlsný zub a zveřejněni v příštím čísle. To už stojí za to, nemyslíte? Tak neváhejte a čtěte pozorně…