Úspěchy naší školy

Naše škola získala 10 000,- Kč na dvoudenní ekologický výukový pobyt žáků v Oucmanicích. Na ten se můžeme těšit až v září, protože všechny termíny v tomto školním roce již byly obsazeny.

Tato akce proběhne v rámci každoročního Ekologického týdne, který v letošním roce bude mít trošku jinou podobu.

Tradiční akce Hledání pokladu skřítka Ekolíka, Jarní stezka Ferdy mravence a Den řemesel

proběhnou na přelomu dubna a května. 5. 5. se všichni žáci účastní výukového programu na téma Odpady buď ve škole, nebo v Pardubicích v excentru Paleta – vše záleží na tom, zda budeme úspěšní v grantovém řízení ministerstva školství a získáme peníze na dopravu. Výukový program získali žáci zdarma jako hlavní výhru v krajské soutěži Animalfestu za zvířátkové pexeso.

V únoru jsme se zapojili do krajské výtvarné soutěže „Logo pro lokality soustavy Natura 2000 Pardubického kraje“. Zúčastnilo se jí 16 škol Pardubického kraje, hodnoceno bylo 76 prací ve čtyřech kategoriích. Naši žáci uspěli v kategorii ZŠ praktické a speciální. Dana Klimešová obsadila 2. místo, Jakub Novák 3. místo, Robin Mucha 3. místo.

GRATULUJEME!

Základní škola praktická Králíky                            www.zspkraliky.cz

DUBEN  2008

Ahoj všem našim čtenářům!

Právě se vám dostalo do ruky další číslo Bravíčka…Co zajímavého se v něm dočtete? Hlavními tématy jsou apríl, Den Země a čarodějnice. Vyzpovídali jsme za vás naši paní uklízečku, která odchází do důchodu, a pedagogickou asistentku, která nahradila J. Mazánkovou, která se doma těší na miminko. Dále se můžete něco dozvědět například o  Simpsonových, adrenalinových sportech, akrobat parku ve Štítech. Zajímat vás budou určitě informace o beatboxu či hip hopu. Školní družina si pak pro všechny z vás připravila ekologickou soutěž. Zapojte se do ní! Čeká vás odměna.

Pěkné čteníčko přeje redakce

(zspredakce@seznam.cz)