Ahoj čtenáři,

dostává se ti do rukou další číslo Školního bravíčka (všimni si, že se redakce snaží a vycházíme po

měsíci!). Co ti nabízíme?

Rozhovor s paní učitelkou

Lenhartovou (a ten je tedy zaručeně nejdelší, co jsme kdy vydali…),

soutěž školní družiny AZ kvíz (můžeš se zúčastnit!), módní jarní vychytávky, chvilku s našimi idoly, zabýváme se týráním zvířat, historií techniky, stylem EMO. Hlavními tématy jsou Velikonoce a Škola

(28. 3. se slaví Den učitelů!).

Pro učitele jsme přichystali malé překvápko – tak, jako oni nám píší čtvrtletní hodnocení, napsali jsme jim ho i my.

Připojujeme i naše nezapomenutelné školní zážitky.

Odpovídejte na soutěžní otázky. Zájemci o koupi časopisu, hlaste se u I. Nesvadbové (15,- Kč).

Přejeme pěkné počtení.

zspredakce@seznam.cz

Základní škola praktická Králíky    www.zspkraliky.cz

BŘEZEN  2008

Opět slavíme úspěchy!!!

Naše škola se zapojila do tradiční akce AnimalFEST, což je benefiční hudební festival v Pardubicích, jehož výtěžek bude letos opět věnován na podporu Záchranné stanice pro handicapované živočichy v Jaroměři. Jeho součástí byla soutěž o ceny, která měla za cíl obrátit pozornost veřejnosti k problematice zvířat. Soutěž se týkala obou stupňů základních škol, soutěžily celé třídy a cílem bylo nakreslit nebo namalovat pexeso s tématikou divoce žijících zvířat. Jedno zvířátko ve dvojici muselo být veselé, druhé smutné    nebo nějak jinak odlišené. Vítězné pexeso zvolili návštěvníci festivalu.

V letošním roce bylo největším počtem hlasů podpořeno pexeso,

které vytvořili žáci ze 3. – 9. ročníku naší školy.

Cenou pro vítěze je výukový program Palety Pardubice pro celou školu zdarma.

Program absolvujeme v rámci ekologického týdne.

Stolní fotbálek – Ježkova liga začíná

V březnu bude vyhlášeno 1. kolo Ježkovy ligy ve stolním

fotbálku. Hledáme tedy dvojice, které se chtějí zúčastnit bojů o putovní Ježkův pohár. Zápasy dvojic můžou probíhat před i po vyučování, o přestávkách, dle pravidel na nástěnce

u stolního fotbálku. Vždy je nutné zápas nahlásit