Milí čtenáři,

vítáme vás po prázdninách u našeho časopisu. Vzhledem ke zmenšujícímu se počtu žáků i učitelů máme pro vás špatnou zprávu – budeme opět vycházet jednou za dva měsíce. Co vás čeká v tomto čísle?Je listopad, ponuré počasí, svátky zesnulých, svatých, prostě všech dušiček. Téma DUCHOVÉ se prolíná celým časopisem. Doufáme, že se nebudete bát. Dále najdete rozhovor s novým dospělcem naší školy A. Uhlířem, dočtete se o našich úspěších i o naší snaze získat mezinárodní titul Ekoškola.

Tomuto tématu se budeme věnovat v každém z čísel našeho časopisu. Tématu Vánoc jsme se věnovali již dost (předchozí dva ročníky), tudíž jej letos vypouštíme. K vánočním svátkům se vrátíme formou ankety v lednu.

Znovu připomínáme, že si náš

časopis můžete koupit (10,- Kč (SLEVA!) u některého ze členů redakce nebo u paní učitelky

Nesvadbové.

Příjemné počtení přeje redakce: Tadeáš Halbrštát, Jana Malá,

Kristína Loufková,

Aneta Vyšohlídová,

Majda Doubínková,

Katka Melicharová,

Iva Nesvadbová

(a náš sazeč, konečné úpravy -

Petr Čuma)

Základní škola praktická Králíky

WWW.ZSPKRALIKY.CZ

LISTOPAD - PROSINEC2008

Obrovský úspěch ZŠ praktické Králíky

Naše škola se zúčastnila krajské soutěže Zelený ParDoubek, která je vyhlašována Pardubickým krajem a mapuje stav ekologických aktivit škol v kraji ve dvouletém intervalu. Do této soutěže se zapojují mateřské školy, základní školy, neúplné základní školy, domovy mládeže, střední školy včetně gymnázií.

V kategorii Speciálních škol jsme obsadili 1. místo, získali titul Ekologická škola Pardubického kraje 1. stupně. Velikým překvapením však bylo naše absolutní vítězství – v bodovém hodnocení jsme s přehledem přestihli všechny zúčastněné školy (včetně Gymnázia Česká Třebová, ve kterém se každoročně koná mezinárodní setkání Globe, a málotřídní ZŠ v Čeperce, která v této soutěži zvítězila již dvakrát). Děkujeme našim žákům, jejich rodičům a všem, kteří nám drží palce. Podrobné informace naleznete na www.ekovychova.cz.