Milí čtenáři, také koukáte, jak nám ten rok rychle ubíhá? Jaro klepe na dveře, za chvíli tu máme prázdniny! – nejbližší velikonoční, pak už jen ty velké. Abychom si zkrátili čekací čas – tedy alespoň na ty velikonoční, začtěme se do březnového bravíčka. Co jsme pro vás připravili?

Hlavním tématem je spánek a mozek – v březnu totiž slavíme Mezinárodní den spánku (21. 3.) a Světový den mozku (11. 3.). Začtěte se do svých snů, nápadů, které váš mozek vymyslel – rodiče, buďte shovívaví ke svým ratolestem, někdy totiž výmysly jsou na hraně nebezpečnosti. Rodiče jsme též oslovili – požádali jsme je, aby se vyjádřili k tomu, co se jim v životě povedlo – děkujeme za všechny příspěvky. Výklad snů jsme svěřili snad tomu „nejpovolanějšímu“ - Tadeáši Halbrštátovi, který se zabývá paranormálními jevy, vykládá karty, dokáže číst budoucnost…

Vzhledem k tomu, že rozhovor proběhl již se všemi vyučujícími, rozhodli jsme se, že požádáme o rozhovor maminky, které doprovázejí své děti do školy a musí se jim věnovat ve dne v noci. Jako první jsme oslovili paní Čermákovou a moc jí děkujeme. Máme souhlas od paní Leblochové z Rýchor s otištěním jejího dopisu – všichni se stále vracíme vzpomínkami do předloňského listopadu, kdy jsme prožili nádherný týden v Krkonoších (i s Krakonošem). Je velice milé, že ani oni na nás nezapomněli a rádi na nás vzpomínají (jo, jo, vyplácí se chovat slušně, že?). Ze zákulisí jsme se dozvěděli, že i letos bude podán grant a v případě, že bude úspěšný, pojedeme na konci června (od 15.  do 19. 6.) do Horního Maršova, navštívíme pravěkou vesnici ve Všestarech a středověkou vesnici v Uhřínově. Příspěvek bude opravdu minimální – 620,- Kč na celodenní stravu po 4 dny – takže preventivně šetřete a držte palce, aby nám to vyšlo.

Vaše redakce (T. Halbrštát, J. Malá, K. Loufková, A. Vyšohlídová, M. Doubínková, M. Rakaš a I. Nesvadbová, P. Čuma)

zspredakce@seznam.cz

Základní škola praktická Králíky

WWW.ZSPKRALIKY.CZ

BŘEZEN  2009

Sbírejte pomerančovou kůru!

Usušenou, bez dužniny

odevzdávejte v podepsaných sáčcích

I. Nesvadbové (1 kg 13,- Kč)

SBÍRÁME VYSLOUŽILÉ ELEKTROSPOTŘEBIČE!!!

Malé rozměry – vložte do červené popelnice u vchodových dveří

Velké rozměry – předat p. A. Uhlířovi

SBÍRÁME NEFUNKČNÍ BATERIE, MONOČLÁNKY!!!

Vložte do zelené popelnice u vchodových dveří